Kdo jsem

Mé jméno je Miroslav Janoušek, pro přátele Mirásek.

Svá mladá léta jsem strávil jako student Provozně ekonomické fakulty na ČZU. Po pěti letech jsem úspěšně dokončil studium složením státní závěrečné zkoušky (Ekonomie a řízení, Projektování informačních systémů, Síťové a internetové technologie) a to v oboru Systémové inženýrství a informatika.

Už při studiu mi bylo jasné, že praxe bude velmi důležitá, a proto jsem pracoval jako web developer, správce informačních systémů, dále pak jako podpora LAN a WiFi sítí pro firmu Zdravý počítač s.r.o.

V současné době pracuji pro společnost LMC s.r.o., kde jsem postupně působil jako Aplikační administrátor, Support and HelpDesk Team Leader a v současné době působím na pozici IT Operation Manager, kde mám na starosti interní IT a jsem na to s 12 kolegy a několika externisty. Mezi hlavní činnosti našeho týmu patří např. podpora počítačového vybavení a technického zázemí firmy, síťová infrastruktura, help desk apod. Dále pak správa a rozvoj ERP, CRM a office systémů, ale i Licence Management nebo Release a Incident Management.

Snad jednou...

Záliby a koníčky

Mezi mé velké koníčky patří kolektivní sporty. Od malička jsem hrál, měl cca 7 letou pauzu kvůli zranění a nyní zase hraji pozemní hokej za tým HC Praga 1946 včetně několika drobných angažmá v jiných týmech, jako hostující hráč. Mezi další sporty, které mám rád patří florbal, volejbal, squash ale i basketbal nebo třeba stolní fotbálek. V relativně nedávné době jsem se stal skipperem (v čechách by někdo možná řekl kapitánem) a můžu tak brázdit vnitrozemské řeky, ale i teritoriální moře. Tak mi přejte příjemný vítr a ničím nerušený kurs k cíli. :)

Mimo sportovních aktivit se také věnuji programování webových aplikací, správě systémů a projektování systémů a zkrátka všemu, co mé znalosti může posunout dál. Dále pak také rozvoji redakčního systému, který začal jako jednodušší CMS, nicméně vyrostl z něj komplexní nástroj pro správu online obsahu, dokumentů, faktur a jiných užitečných součástí, které mají jediný cíl - usnadnit každodenní práci.

Aby toho všeho nebylo málo, tak velmi rád cestuji. Doplňuji si tak všeobecný rozhled a nabírám zkušenosti i z ostatních koutů světa mimo Českou republiku :)